Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
item photo
Kortelių skaitytuvas Tracer All-In-One C25
998 €
953 €
1908 €
item photo
Atminties kortelių skaitytuvas Logilink card reader 56 in 1 external
1449 €
item photo
Atminties kortelių skaitytuvas MODECOM MC-CR108 USB 3.0 vidinis 3,5'' juodas
2069 €
515 €
item photo
Atminties kortelių skaitytuvas Msonic microSD/microSDHC/TF USB2.0 MC218UK Juodas
181 €
item photo
Atminties kortelių skaitytuvas LOGIC LCR-100 USB All In One
935 €
item photo
Kortelių skaitytuvas Esperanza All-in-One EA 129 USB2.0
886 €
2099 €
item photo
Išorinis kortelių skaitytuvas iBOX R024 USB, MicroSD
258 €
item photo
Atminties kortelių skaitytuvas Kingston MobileLite G4 USB 3.0 Multi-card Reader
1834 €
item photo
Kortelių skaitytuvas Esperanza All-in-One EA 117 USB2.0
947 €
483 €
item photo
Kortelių skaitytuvas USB PC SC SMART CARD READER N68
1406 €
item photo
Kortelių skaitytuvas Tracer All-In-One CH3 + HUB USB 2.0
1289 €

Kortelių skaitytuvai

Atminties kortelių skaitytuvai - tai adapteriai, padedantys kompiuteriui ar kitam įrenginiui nuskaityti informaciją iš kortelių, neatitinkančių jame esančių jungčių.

Atminties kortelių gali būti labai skirtingų tiek savo išvaizda, tiek galimos talpinti informacijos kiekiu, įrašymo ir duomenų atkūrimo galimybėmis ar vidine struktūra. Tačiau renkantis kortelių skaitytuvą visų pirma reikėtų numatyti kokio tipo kortelių nuskaitymui jį norėsite panaudoti. Neretai parduodami ir keletą jungčių turintys skaitytuvai. Tai universali priemonė naudojantiems daug skirtingų prietaisų su skirtingomis atminties kortelėmis.

Šiuo metu bene populiariausios yra SD arba jų patobulinti variantai - SDHC ir SDXC kortelės, skirtos įvairiems skaitmeniniams įrenginiams - fotoaparatams, garso įrašymo įrenginiams ir kt. Tačiau, nors šios kortelės ir yra išoriškai tapačios, jų skaitymo metodai visiškai kitokie. Vadinasi, ir kortelių skaitytuvai reikalingi skirtingi. Todėl prieš naudojimą įsitikinkite, kad atminties kortelės, kurias planuojate naudoti ir kortelių skaitytuvai yra tarpusavyje suderinami. Atminties kortelių pirmtakės - CF ar CFast kortelės taip pat vis dar naudojamos. Tad joms, kaip ir populiariosioms MS kortelėms, vis dar gaminami atskiri kortelių skaitytuvai.

Atminties kortelių skaitytuvai nėra didelės apimties įrenginiai, todėl neužims daug vietos. Įprastas kortelių skaitytuvo dydis panašus į paprastos USB atmintinės. Tuo pačiu skaitytuvai nėra brangūs, todėl tai ne tik patogios priemonės informacijos nuskaitymui bet kurioje vietoje, bet ir nedidelių investicijų reikalaujantys įrenginiai. Tokių skaitytuvų kainos Lietuvos rinkoje pradedamos skaičiuoti vos nuo kelių litų. Žinoma, kuo daugiau funkcijų skaitytuvas atlieka (t.y. kuo įvairesnes korteles jis sugeba nuskaityti), tuo didesnė yra ir kaina.

Kortelių skaitytuvų kainos taip pat priklauso ir nuo gamintojų. Tiptop.lt internetinėje parduotuvėje ir salonuose galima įsigyti tokių firmų kaip Kingston, LogiLink, Esperanza, Sandisk ir kitų gaminius.

Nors dauguma kortelių skaitytuvų savo funkcijas, atrodytų, atlieka nepriekaištingai, tačiau reikėtų atsižvelgti į šių įrenginių kokybę. Prastas kortelių skaitytuvas gali pakenkti kortelėje saugomai informacijai arba visiškai sugadinti kortelę. Idealiausia naudoti tų pačių gamintojų skaitytuvus ir korteles, taip būtų garantuojamas geresnis suderinamumas. Tačiau tai nėra būtina. Svarbiausia, kad naudojamos priemonės būtų kokybiškos.

Taip pat svarbu žinoti, jog dalis kompiuterių, ypač naujesnio modelio, turi integruotus kai kurių tipų kortelių skaitytuvus. Todėl prieš rengdamiesi įsigyti kortelių skaitytuvą, pasidomėkite savo kompiuterio savybėmis.

tiptop.lt