Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
403 €
366 €
item photo
Pelės kilimėlis Mouse Pad A4TECH BLOODY B087S
1525 €
item photo
Gelis pelės kilimėlis Vakoss PD-424 Juoda /220 x 200 x 20 mm/
337 €
item photo
Gelis Pelės kilimėlis Esperanza EA137K |230x190x20 mm
257 €
3519 €
item photo
Pelės kilimėlis TRACER Flex Black
252 €
item photo
Pelės kilimėlis HAMA ERGONOMIC MOUSE PAD BLACK
791 €
950 €
582 €
910 €
10 €
925 €
item photo
Pelės padas A4Tech XGame X7-300MP
524 €
366 €
769 €
312 €
868 €
item photo
Pelės padas A4Tech XGame X7-200MP
313 €
203 €

Pelių padukai

Daugelis vartotojų, atsiradus optinėms pelėms ir pasibaigus mechaninių pelių su ratu erai, pradeda mažai skirti dėmesio pelės padukams. Vis tik neretas kompiuterių vartotojas (ypač mėgstantis pažaisti) supranta, kaip kartais yra svarbu turėti deramą pelės padą. Nuo jo priklauso ir naudojimosi pele patogumas, nuo jo netgi gali priklausyti, ar nepavargs riešas. Kompiuterio pelės padukas turi ypatingą reikšmę, kadangi nuo jo neretai priklauso prisitaikymo tikslumas ir greitis. Žaidimų padukams keliami ypatingi reikalavimai: jie turi būti patvarūs, leisti visiškai kontroliuoti pelę, priešintis staigiems pelės kursoriaus peršokimams ekrane.

Pelės padukai būna plastikiniai, stikliniai, medžiaginiai (kartais su gumos sluoksniu), geliniai, dvipusiai. Plastikiniai ir stikliniai padukai skirti žaidimams – ant jų pelės slysta greitai ir tiksliai. Plastikinių padukų lengviau surasti prekyboje, be to, jie yra universalūs. Lazerinėms pelėms rekomenduojama rinktis būtent plastikinius padukus, kadangi su stikliniais gali pasitaikyti nekontroliuojami pelės kursoriaus praslydimai. Iš tokių gamintojų galima paminėti SteelSeries, Razer ir kitus.

Medžiaginiai (pusiau guminiai) pelės padukai tinkama įprastoms optinėms pelėms, tačiau jie pablogina pelės judesių tikslumą. Antra vertus, slydimas yra gana minkštas. Jie tiks paprastiems vartotojams, kadangi kainuoja daug pigiau nei tie, kurie naudojami žaidimams, antra vertus, jie labai paprasti, jų priežiūra irgi nereikalauja ypatingo dėmesio. Čia galima paminėti praktiškai visų kitų gamintojų produkciją – Gembird, Tracer, 4World, Manhattan, Logilink, Natec, A4-Tech ir t.t.

Atskira grupe galima paminėti gelinius pelės padukus. Jie turi silikoninę pagalvėlę, kuri palaiko ranką (paprastai kontaktuoja su riešu) ir nuima įtampą. Tokie padukai nepakeičiami biuruose, juos patogu naudoti žmonėms, kurie ištisomis dienomis dirba prie kompiuterio. Paprastiems vartotojams, o taip pat žaidimų gerbėjams tokie padukai yra beverčiai: žaisti su jais yra neįmanoma, be to, juos lengva pažeisti.

Dvipusiai pelės padukai paprastai turi du skirtingus paviršius – matinį ir blizgų. Jei pelės padas skirtas žaidimų fanatams, tai kiekviena pelės pado pusė gali būti skirta konkrečiam žaidimo žanrui – viena pusė gali puikiai būti priderinti šaudyklių fanams, kita – rolių žaidimų specialistam. Čia galima paminėti tą pačią kompaniją Razer, kurios kai kurie pelės padų modeliai turi vieną pusę, kuri leidžia išgauti maksimalią spartą, o antroji – maksimalų tikslumą. Be to, yra ir speciali pagalvėlė rankai, taigi dažnai žaidžiami žaidimai neturėtu varginti rankos.

Po pelės paduko pasirinkimo reikėtų apsispręsti dėl jo matmenų. Jie gali būti dideli, vidutiniai ir maži. Čia viskas paprasta – žaidėjams reikalingas didelis pelės padukas, tuo tarpu įprastam darbui – mažas arba vidutinis. Antra vertus, čia daug kas priklauso ir nuo skonio. Yra tokių padukų, kurie apskritai vos ne visą stalą paverčia pelės padu. Nuo pačių vartotojų priklausys ir dizainas. Šiandien išleidžiama tiek pelių padukų, kad neišsirinks nebent tinginys (ypatingai didelį dizaino pasirinkimą suteikia SteelSeries produkcija).