Jūs pasirinkote

Rodyti po:thumbnail list viewtable list view
Pasirinktoje kategorijoje šiuo metu prekių neturime

GOCLEVER Planšetiniai kompiuteriaiPlanšetinių kompiuterių segmentas šiuo metu yra vienas populiariausių iš visų mobilių kompiuterių, o jų pardavimai jau pralenkė ne tik stacionarius, bet ir nešiojamus kompiuterius. Pagrindiniai planšetinių kompiuterių bruožai – plokštuma su lietimui jautriu (sensoriniu) ekranu, kurio įstrižainė paprastai sudaro 7” – 10”, planšetės korpuso storis paprastai sudaro apie 10 mm (naujausi modeliai gauna vis plonesnį korpusą), lengvas korpusas (iki 1 kg), labai nedaug elektros energijos vartojanti aparatinė įranga bei talpios baterijos leidžia būti mobiliems bei dirbti iki 8 – 10 valandų (ar net ilgiau, priklausomai nuo darbo pobūdžio).

Nuo nešiojamų kompiuterių planšetės vizualiai skiriasi pirmiausia savo dydžiu bei svoriu, taip pat klaviatūros nebuvimu, aparatinės įrangos architektūra ir operacine sistema. Šiuo metu prie planšetinių kompiuterių galima prijungti specialias klaviatūras, kai kurios iš jų turi integruotus akumuliatorius, kurie padidina planšetinio kompiuterio autonominio darbo laiką, o kartu leidžia turėti įrenginį, kuris savo funkcionalumu beveik nesiskiria nuo nešiojamų kompiuterių.

Vienas iš esminių planšetinių kompiuterių ypatybių yra naudojami procesoriai. Šie dažniausiai naudoja ARM architektūrą, kuri pasižymi labai mažomis elektros energijos sąnaudomis, tačiau savo maksimalia sparta nusileidžia x86 architektūros Intel ir AMD procesoriams. Pagrindiniais procesorių planšetėms gamintojais šiuo metu yra kompanijos Qualcomm (Snapdragon procesoriai), nVidia (Tegra modeliai), savo ruožtu, pigiuose GoClever planšetiniuose kompiuteriuose sutinkami kinų kompanijų MediaTek, Rockchip, Allwinner ir kt. mikroschemos. Šiuo metu prieinami GoClever modeliai gali pasigirti vieno, dviejų, keturių branduolių SoC sistemomis (ateityje branduolių skaičius tik augs), o jų spartos užtenka ne tik naršymui Internete, darbui su elektroniniu paštu ir biuro programomis, aukštos raiškos vaizdinės medžiagos peržiūrai, tačiau ir 3D žaidimams.

GoClever planšetiniuose kompiuteriuose dažniausiai sutinkama operacinė sistema – tai Google Android, nors ateityje gali atsirasti ir modelių su kitomis programinėmis platformomis. Android gali suteikti prieigą prie pačių įvairiausių aplikacijų, kurios yra patalpintos ne tik el. parduotuvėje Google Play, tačiau ir alternatyviuose interneto resursuose. Paprastai už Android aplikacijas mokėti nereikia, tačiau pasitaiko tikrai funkcionalių sprendimų, už kurios prašoma susimokėti. Paprastai yra rimtesnės darbo su grafika programos, paketai, skirti darbui su tam tikrais dokumentais (nors galima nemokamai naudotis ir laisvai prieinamu interneto biuro programų paketu Google Docs).

Taip pat gali sutikti ir GoClever planšetinių kompiuterių, kurie priklauso hibridinių planšetinių kompiuterių kategorijai. Pastarieji skiriasi nuo paprastų GoClever planšetinių kompiuterių tuo, kad turi fizinę klaviatūrą – paprastai ji yra prieinama kaip papildomas priedas, jungiamas kaip Docking-station. Tokiose klaviatūrose galima surasti papildomą funkcionalumą, t.y. galima ne tik patogiai spausdinti (dirbti su biuro programomis, el. paštu ir t.t.), tačiau įgyti galimybe pasinaudoti papildoma baterija, padidinančią GoClever planšetinių kompiuterių autonominio darbo laiką, bet ir periferinėmis jungtimis (dažniausiai tai būna USB, tačiau pasitaiko ir HDMI, DisplayPort, RJ-45, taip pat senesnių jungčių, kurios neretai dar pasitaiko verslo segmente).